Arkistomatskua
Otathan huomioon, että tämä on yli 15 vuotta vanha artikkeli, joten sisältö ei ole välttämättä ihan ajan tasalla. Olin artikkelin kirjoittamishetkellä 22-vuotias.
Aivan tässä hiljattain Facebook ”tykkää”-nappuloita alkoi ilmaantua joka paikkaan, jopa rakastamalleni IMDb-sivustolle. Hetken tongittuani ilmiötä, huomasin että Facebook on alkanut jakelemaan nappuloita kehittäjille sivuillaan. Hetken hieman puutteellista mutta selkeää dokumentaatiota tutkiessani päätin liittyä mukaan hypetykseen ja lisätä tykkäysnappulan myös tänne Rollemaahan.
Näyttää toimivan ihan hyvin, vaikka odotin hieman parempia kustomointimahdollisuuksia. Nykyistä härpäkettä ei pysty muokkaamaan juuri mitenkään, eikä toiminnastakaan saa paljon tietoa irti, sillä härveli on pelkkä ruma iframe. Toivotaan että ajan myötä Facebook parantelee dokumentaatiotaan ja fb-pluginia pääsee kunnolla muokkaamaan.
Sori häiriö, tämä on härski oman firmani mainos, teksti jatkuu alapuolella...
Digitoimisto Dude Oy -mainos:
Tarvitsetko laadukkaat ja helposti päivitettävät verkkosivut?
Nämäkin sivut joita juuri nyt katselet ovat käsintehtyä, kotimaista laatua. Toteuttamamme WordPress-verkkosivut latautuvat supernopeasti ja ovat naurettavan hyvännäköisiä. Emme käytä valmispalikoita, vaan suunnittelemme ja koodaamme kaikki käsin itse. Yrityksemme on ollut toiminnassa vuodesta 2013 ja kasvu on ollut tasaista. Meihin luottaa jo sadat asiakkaat. Tutustu lisää ja ota yhteyttä!
Nyt tarvitsenkin teidän apua testaamiseen, eli alkaapa ihmiset tykkäämään vaikka alkuun tästä merkinnästä.
Rolle
Testaan vaan openID-kommentointia.
Lamppu
Hyvä lisäys :P